Blog
21 kwietnia, 2020

Kilka porad jak zwiększyć właściwości lecznicze wkładek

Więcej miejsca w bucie - wkładki się nie mieszczą

Jeśli po włożeniu do butów twoich indywidualnych wkładek czujesz, że jest ci ciasno w stopy spróbuj wykonać kilka czynności

  1. Postaraj się wyciągnąć oryginalne wkładki z buta. W obuwiu wyższej jakości i obuwiu sportowym częściej spotyka się wyjmowane oryginalne wkładki. Czasem są one wklejone na “lekki” klej - aby je zdemontować najlepiej zacząć ich delikatne podrywanie od wewnętrznej krawędzi buta - nie szarp, i nie rób tego za mocno aby nie porwać wkładek. 
  2. Przesznuruj buty - po prostu rozluźnij sznurowadła na całej długości i zasznuruj jeszcze raz. Wtedy cholewka buta ułoży się na nowo wokół stopy.

Noś stabilne obuwie

Wkładki najlepiej spełniają swoje zadanie w obuwiu ze stabilną podeszwą. Jest to taki but, którego tylna część podeszwy nie jest podatna na skręcanie. Jak to sprawdzić?

Złap jedną ręką za tylną część podeszwy a drugą za przednią część podeszwy, mniej więcej w ⅔ długości buta i spróbuj je przeciwstawnie skręcić (lewą ręką na zewnątrz, prawą do wewnątrz). Jeśli podeszwa buta daje się łatwo skręcić ( zwłaszcza w tylnej części), nie będzie dobrze stabilizować wkładki i stopy. Jeśli podeszwa stawia opór przy skręcaniu, znaczy że jest stabilna i będzie dobrze stabilizować wkładkę i stopę w obuwiu.

Poprawne sznurowanie buta

Niby banalna czynność prawda? A tak wiele od niej zależy. Poprawnie zasznurowany but ma równo napięte sznurowadło na całej długości oczek - wtedy cholewka buta równo opina stopę dając dobrą stabilizację i komfort chodzenia.

Wymień lub napraw zużyte obuwie

Wkładki stosuj w nowym obuwiu z niezużytą podeszwą lub napraw buty u szewca. Stosowanie wkładek wkładek korekcyjnych w obuwiu ze zdeformowaną i krzywo startą podeszwą jest mało skuteczne, a może być nawet niebezpieczne.

envelopephone-handsetmap-marker